2013 m. sausio 30 d., trečiadienis

Vienas iš tų filmų, kurie paliečia giliausią vidų

,,Aš esu Semas" (angl. I Am Sam) - tai filmas, kuriame gausu meilės, atsidavimo, kantrybės, supratimo, jautrumo, gerumo, nuoširdumo, šilumos, artumo, drąsos...

Šioje dramoje nagrinėjamas vienas esminis klausimas - ar gali turintis intelekto sutrikimą tėvas auginti savo dukrą? Pamėginkite į šį labai diskutuotiną klausimą atsakyti kiekvienas sau prieš filmo peržiūrą ir palyginti atsakymą vėliau.

Taigi šis filmas pasakoja apie Semą Dosoną, kuris vienas, padedant artimiausiems draugams, užaugina dukrą Liusi. Semas turi įgimtą negalią, jo protinis išsivystymas lyg septynmečio vaiko. Dukra auga ir tampa vis protingesnė, o Semas lieka toks pats.

Socialiniai darbuotojai nusprendžia, kad Semas dėl savo negalios negali pasirūpinti dukra ir suteikti jai visko, kas reikalinga. Per 8-ąjį Liusi gimtadienį Semas praranda teisę auginti dukrą ir lieka vienas. Tačiau Semas nepasiduoda, susiranda gerą advokatę ir bando ją susigrąžinti. Tarp daugybės formalių procedūrų, painių ir sudėtingų klausimų, specialistų nuomonių ir įvertinimų pavyksta įrodyti, kad vaikus ir tėvus sieja labai stiprus ryšys ir besąlygiška meilė, kuri nieko bendro su intelekto koeficientu neturi.  

Šitame filme yra daug dalykų, kuriuos kaskart reikia prisiminti, tai: tolerancija žmonėms, turintiems tam tikrą negalią, draugystė, parama, meilė ir artumas. Ir dar vienas be galo svarbus - tam tikri sprendimai negrįžtamai keičia žmonių gyvenimus.

Pažiūrėti šį prasmingą filmą lietuvių kalba galima užsiregistravus Filmai.in internetiniame tinklapyje. Spauskite ČIA. 

2013 m. sausio 25 d., penktadienis

Vilniaus rajono savivaldybės sprendimas statyti naujus vaikų globos namus

 Turbūt nėra abejonių, kad be tėvų globos likę vaikai turi augti šeimoje, tačiau jokiu būdu ne stacionariose įstaigose. Lietuvoje beglobių vaikų, augančių vaikų globos įstaigose, skaičius yra labai didelis, lyginant su kitomis šalimis, tačiau valdžia, užuot teigiamai keitusi situaciją, dar kartą su savo sprendimais žingsniuoja atgal. Vilniaus rajono savivaldybė nusprendė statyti naujus vaikų globos namus, kuriems bus skirta 14 mln. litų, nekalbama apie šių globos namų išlaikymo kaštus. Liūdniausia yra tai, kad argumentuojama vien tuo, kad Vilniaus rajone nėra stacionarių socialinės globos įstaigų, skirtų beglobiams vaikams, kad susiduriama su įkurdinimo problemomis. Tačiau, kaip galima matyti iš žemiau pateiktos lentelės, esančios globos įstaigos Lietuvoje nėra pilnai apgyvendintos. Sprendimai turėtų būti orientuoti darbui su šių vaikų šeimomis, kad jie galėtų būti kuo greičiau sugrąžinti į biologinę šeimą, taip pat globos ir įvaikinimo įstatymų keitimui, kadangi šiuo metu jie sudaro kliūtis įsivaikinti arba tapti globėju.

Vietų skaičius vaikų globos įstaigose metų pabaigoje
Užimtos vietos, % . Požymiai: įstaigos tipas ir metai

2008
2009
2010
2011
Kūdikių namai
88,4
83,2
86,9
93,1
Globos namai vaikams ir jaunimui su negalia (pensionatai)
97,1
95,8
96,1
95,2
Valstybės (apskričių) vaikų globos namai
90,5
86,3
88,5
87,3
Savivaldybių vaikų globos namai
93,5
93,5
89,5
87,5
Visuomeninių organizacijų ir parapijų vaikų globos namai
94,8
90,7
85,9
90,1
Laikinosios vaikų globos namai
84,5
..
..
..

* Lietuvos statistikos departamentas
 
Galima manyti, kad savivaldybė neapskaičiavo, kiek kartų šiuos milijonus teks padidinti ateityje, kai šie vaikai, išėję iš globos įstaigų, atsidurs kitose įstaigose, reabilitacijos, įdarbinimo programose. Kas bus daroma tuomet? Steigiamos naujos įstaigos?

Straipsnis Vilniaus rajonas visus beglobius vaikus pasiliks sau

(Andrejus Žukovskis, ,,Kauno diena", šaltinis - DELFI, nuotrauka - blush666.blogas.lt/)

2013 m. sausio 23 d., trečiadienis

Reikia sustabdyti smurtą prieš jam prasidedant...









Šis trumpas video yra parengtas Kanados smurto šeimoje socialiniam projektui. 

Atskleista, kad 80% moterų, kurios patyrė fizinį smurtą iš savo partnerių, lieka su smurtautoju. O vaikai, kurie stebi smurtą šeimoje, yra giliai paveikti ir jie mokosi smurtinio elgesio. 

Norint pažiūrėti, spauskite ČIA. Beje, nuostabus muzikos takelis.